Ciekawostki

Epam 44 zawierający aronię

W profilaktyce i wspomaganiu leczenia chorób sercowo-naczyniowych wyjątkowo pomocna okazuje się aronia. Jest ona również składnikiem naturalnego olejku epam 44. Substancje aktywne roślin w nim zawarte wspomagają regulację poziomu cholesterolu we krwi i zapobiegają rozwojowi miażdżycy, wzmacniają naczynia włosowate, normalizują przepuszczalność naczyń i korzystnie wpływają na pracę mięśnia sercowego. Ekstrakt z waleriany działa uspokajająco, stosowany jest w profilaktyce początkowych stadiów dławicy piersiowej, nadciśnienia tętniczego, skurczów naczyń wieńcowych. Epam 44 zawiera ekstrakty roślinne, które działają umiarkowanie moczopędnie i żółciopędnie, pobudzają wydalanie wody i toksyn, sprzyjają ogólnemu wzmocnieniu narządów trawiennych i śledziony.

Wynalazca Epam'u

Krople epam zostały stworzone ponad 30 lat temu przez inżyniera z Nowosybirska A.V. Skvortsova. Od lat zajmował się on badaniem leczniczych właściwości ziół i możliwość doświadczania wyjątkowych właściwości regenerujących propolisu i samych pszczół. Sam przez wiele lat pracował w gospodarstwie pszczelarskim. Dzięki temu stworzył produkt, który przywraca pełnoprawny funkcjonalnie zdrowy system energetyczny na poziomie komórki i całego organizmu człowieka. Musisz wiedzieć, że człowiek sam w sobie ma siłę, by dojść do siebie. Czasem jednak, pomocne jest odnalezienie witalności i energii pochodzącej z natury. Ciekawostką jest, że nasze krople są przygotowywane przy użyciu specjalnej technologii i „dostrajane” do odpowiedniej częstotliwości promieniowania.

Epam 31 zawierający głóg

Współdziałanie różnych czynników, którego rezultat jest większy niż suma poszczególnych oddzielnych działań to efekt synergii. Seria EPAM to linia unikalnych produktów leczniczych i profilaktycznych przeznaczonych do korekcji bioenergetycznej. Wszystkie nasze produkty zawierają strukturyzowany propolis z mleczkiem pszczelim i ekstraktami różnych ziół leczniczych. Przykładowo Epam 31 zawiera m.in. owoce głogu, liście borówki brusznicy, korzeń lukrecji gładkiej, mumio. Stałe przyjmowanie tego suplementu zapobiega chorobom układu mięśniowo-szkieletowego oraz odpowiada za łagodzenie procesów zapalnych.

Apiterapia

Apiterapia 🍯 oznacza leczenie miodem i innymi produktami pszczelimi (miód, wosk pszczeli, pyłek kwiatowy, pierzga, propolis (kit pszczeli), mleczko pszczele, zasklep miodowy, jad pszczeli). Są one stosowane w prawie każdej dziedzinie medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej. Ich ogromną jest fakt, że można je spożywać niemal bez ograniczeń, ponieważ nie można ich przedawkować – w przeciwieństwie do niektórych innych specyfików.
Warto wiedzieć:
Apiterapeutyki powinny być spożywane bezpośrednio w swojej naturalnej postaci i temperaturze, bez podgrzewania. Dużym błędem jest rozpuszczanie ich w naczyniach płynach, ponieważ wtedy do organizmu dostają się jedynie substancje rozpuszczalne w wodzie, a cenne hormony roślinne – pozostają na ściankach naczyń. Najbardziej znany apiterapeutyk to miód, zawiera on:
🐝Kwasy organiczne (około 26),
🐝Białka – tracą swoją wartość przy podgrzaniu do 60 stopni Celsjusza,
🐝Aminokwasy – niezbędne dla naszego organizmu: alanina, leucyna, glutamina, orginina, metionina, aspargina, cystyna, glicyna, treonina, histydyna, fenyloalamina, tryptofan, prolina, tyrozyna, izoleucyna, seryna, walina, hydroksyprolina, kwas glutaminowy i asparganinowy,
🐝Enzymy (fermenty) – jest ich około 20, m. in. inwertaza (sacharaza) – w temp. 60 stopni ulegają zniszczeniu (podobnie jak białka),
🐝Olejki eteryczne – nadają miodom ich charakterystyczny smak, zapach
🐝Barwniki roślinne – m.in. karoten, chlorofil, ksantofil
🐝Substancje bakteriobójcze i bakteriostatyczne – np. inhibina – pochodząca z gruczołów ślinowych pszczół.

Konserwanty w suplementach

Czy wiesz po co wprowadza się konserwanty do suplementów❓ Substancje konserwujące zapobiegają 💊 zbrylaniu się i powstawaniu w produkcie zmian zachodzących m.in. na skutek enzymatycznego brunatnienia i rozwoju drobnoustrojów. Warto wiedzieć że do chemicznych substancji konserwujących nie zalicza się np. sorbinianu potasu🌱. Aby nasze suplementy EPAM były maksymalnie bezpieczne i korzystne dla organizmu, my wykorzystujemy właśnie ten naturalny konserwant. Jest to produkt pochodzenia naturalnego, który wchodzi w skład każdej rośliny.✨

Wchłanialność suplementów

Słaba wchłanialność suplementów? Czy wiesz dlaczego w trakcie suplementacji warto zwracać uwagę na ich formę?
👉Pamiętaj, że płynna postać suplementów pozwala na optymalną wchłanialność substancji odżywczych przez nasze komórki.
👉Zwróć też uwagę na to, że suplementy reklamowane w mediach to tabletki lub kapsułki, które w większości zawierają wypełniacze. Oczywiście nie wszystkie, dlatego warto sprawdzać ich skład.
👉Fabryki suplementów produkują je tak, aby wchłaniały się na drodze syntez chemicznych związków. Dlatego o wiele lepiej wybrać naturalne suplementy diety, które przyswajają się w naszym organizmie samodzielnie.
💎Płynna forma EPAMu i gliceryna zapewniają najlepsze przyswajanie wszystkich aktywnych składników preparatu. Gliceryna zwiększa odporność komórek na wszelkie negatywne wpływy, aktywuje reakcje biochemiczne w organizmie, w połączeniu z wodą wspomaga działanie fitoskładników.

Mumio

Kompleks leczniczy nr.II naszych naturalnych kropli Epam składa się z ekstraktów z roślin i mumio*, które wyznaczają wektor działania preparatu. Jego skład jest unikalny dla każdego EPAMu. Komponenty kompleksu leczniczego są źródłem flawonoidów, irydoidów, związków polifenolowych, kwasu glicyryzynowego, salidroside, olejków eterycznych. Wysoka zawartość aktywnych substancji określa, jaki narząd i system organizmu wspiera EPAM. *Mumio zwane niegdyś Pierwotne Mumijo jest naturalnym biostymulatorem, który bierze udział w aktywizacji biosyntezy kwasu dezoksyrybonukleinowego. Substancja tą zbiera się w niektórych masywach górskich Himalajów i stosuje się w medycynie naturalnej od wieków. Właściwości : 🖤 przyspiesza procesy regeneracyjne w tkankach i organach. 🖤wykazuje działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne, 🖤ułatwia regenerację nerwów i mózgu 🖤wzmacnia kości i stawy

Mleczko pszczele

Jak już wiesz I kompleks bazowy naturalnych kropli ziołowych Epam składa się z ekstraktów propolisu i mleczka pszczelego. Mleczko pszczele to substancja która produkowana jest przez pszczoły. Znaczenia mleczka pszczelego dla organizmu człowieka nie sposób zrozumieć bez poznania jego pierwotnej funkcji w ulu.
Mleczko pszczele jest substancją wydzielaną przez pszczoły robotnice. Ta bogata w białko mikstura podawana jest wszystkim larwom w pierwszych 3 dniach życia, po ich upływie spożywane jest już tylko przez królową. Królowe rozwijają się z tych samych jajeczek co pszczoły robotnice i trutnie. Dzięki spożywaniu tej nieocenionej substancji są o 42% większe i żyją 40-50 razy dłużej niż normalne pszczoły, nie ma więc wątpliwości, że mleczko pszczele jest suplementem diety o działaniu bardzo mocno odżywiającym.
Jest też jedynym naturalnym źródłem acetylocholiny, która służy jako neuroprzekaźnik, a także źródłem kwasu hydroksydekanowego.
Badania dowiodły, że mleczko pszczele:
🐝 wspomaga regenerację organizmu,
🐝 poprawia przemianę materii
🐝 oczyszcza organizm
🐝 usuwa stany depresyjne i równoważy system nerwowy
🐝 zmniejsza ryzyko poronienia
Nie stwierdzono skutków ubocznych bez względu na ilość zjedzonego mleczka.
Trzeba jednak pamiętać, że nie stosuje się go jako lekarstwo na jakąkolwiek chorobę, lecz jako dodatek, pomocny suplement diety w leczeniu.

Propolis

Czy wiesz, że nasz I kompleks bazowy składa się z ekstraktów propolisu i mleczka pszczelego?
Jest on wspólny dla wszystkich modyfikacji EPAMu i charakteryzuje się unikalnym połączeniem kwasów decenowych, kwasu pantotenowego (B5) oraz biotyny (B7).
Bazowy kompleks służy do wzmocnienia sił obronnych, tkanek i narządów, a także wzmacniają siły obronne organizmu i wykazują aktywność antywirusową na poziomie wewnątrzkomórkowym.
🌿Biotyna (B7) odpowiada za regulację stężenia glukozy i cholesterolu we krwi.
🌿Kwas pantotenowy (B5) odgrywa ważną rolę w procesie syntezy hemoglobiny.
🌿Flawonoidy propolisu działają mocno przeciwzapalnie, zawiera on substancje aktywne z właściwościami immunostymulującymi, antywirusowymi i przeciwzapalnymi.
🌿Kwasy decenowe biorą aktywny udział w oddychaniu tkanek, stymulują wzrost komórek, odbudowę tkanek i narządów, a także wzmacniają siły obronne organizmu i wykazują aktywność antywirusową na poziomie wewnątrzkomórkowym.

Przewiń do góry